SORULAR

Merak Edilenler

Psikoterapi danışanlarımızın maruz kaldığı sorun ve problemlerin ortaya çıkarıldığı, bu sorunların gün yüzüne çıkmasında ki sebep olan durumların ve bu sorunların ortaya çıkardığı etkilerin tamamıyla ele alındığı; ortaya çıkan sorunların kişiye zararlarını yok etmek için psikolog ve danışanın birlikte çalıştığı zaman dilimidir. Bu durumda sorunun kökenine göre danışanımızın ihtiyaçları, beklentileri ve hedeflerine göre bu süreç şekillenir.

Tabiikide gerçek hayatımız içerisinde bir çok problemlerimizin çözümünü kendimiz de sağlayabiliyoruz.  Fakat işin içinden çıkamama, durumları çözemiyor olmamız da gayet olası bir durum. Hayatın akışı içerisinde farklı bir gözden bakamadığımız zamanlar gelmekte. Böyle zamanlarda farklı ve iyileştirici bir bakış açısına ihtiyaç duymaktayız. Bunun sebepleri arasında geçmişte yaşanılan hayat öykülerimizin verdiği travmatik durumlar da buna sebebiyet verebilmektedir. Kalıplaşan düşüncelerimiz eksik kalan bakış açımıza taze bir rehber her zaman kurtarıcı olmaktadır. Bu sebeple psikolog ihtiyacı ortaya çıkmaktadır.

Geçmişinizde yaşadıklarınız veya halen yaşıyor olduğunuz problemlerin yükü sırtınızda bir yük oluşturmaya başladıysa, bu yük günlük hayatınızda, eşinizle ve dostunuzla kısacası tüm sosyal ilişkilerinizde sorunlara ve problemlere yol açmaya başladıysa, bir profesyonel yardıma ihtiyaç zamanınız geldi demektir. Stres, kaygı, endişe, başarısızlık, etkileşim kuramama ve duygu durum bozukluklarınızda psikolog gerekli bir hale gelmektedir.

Psikolojik yardım almanın herhangi bir yaş aralığı yoktur. Her yaş grubunun kendine has sorunları, problemleri vardır. Bizler çocuk, ergen ve yetişkin olarak bu yaş gruplarını sınıflandırarak tüm yaş grupları için danışmanlık vermekteyiz. Ailece çift ve aileler için de psikolojik yardım sunmaktayız.

Psikolojik yardım ve destek almak için iletişim numaralarımızı arayarak randevu oluşturabilirsiniz. Dilerseniz online terapi, dilerseniz yüz yüze görüşme talebinde bulunabilirsiniz.

İlk danışanlarımızın kendilerini bazen bir anda açamamaları çok normal. Çekingen olabilirsiniz, utanabilirsiniz veya derdinizi probleminizi tam olarak açamayabilirsiniz. Bu da gayet normal bir durum. Bizler de bu durumu her zaman anlayış ile karşılamaktayız. Psikoloğumuz böyle bir durumda kendinizi daha rahat hissetmenizi sağlayacak gerekli güveni size vererek problemlerinizin çözümü hakkında gerekli desteği sağlayacaktır. Psikoloğumuz Nilüfer Yalınçetin sizleri hiç bir konuda bir bilgiyi paylaşmanız için sizleri zorlamaz. Verilen süreç içerisinde sizlere dilediğiniz zamanı ve süreci tanımaktadır.

Terapilerimiz boyunca sizlere sıkıntı veren duygularınızın, düşüncelerinizin size oluşturduğu külfetin yükü üstünüzden alınması temel amacımızdır. Bu ortamın sağlanması için gerekli olan karşılıklı güvenilirlik ortamı oluşturulmaktadır. Düşüncelerin üstünüzdeki baskısının kaldırılması için gerekli bir zaman ve zemin ortamı gereklidir. Problemleriniz ile yüzleşmenizi sağlayıp onlardan kurtulmak için bu süreç gerekli olabilmektedir.

Seansların sıklık durumu, danışanın sorun durumu ile belirleyici özellik kazanmaktadır. Danışanlarımızın psikolojik yardıma ihtiyaçları doğrultusunda bazen tek seansta biterken bazen birden çok seans belirlenebilmektedir.  Değişen duruma göre haftada bir ayda bir gibi periyotlarda seans belirlenmektedir.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Tüm Sorun, Problemleriniz ve psikolojik yardım ihtiyaçlarınızda Uzm. Psk. Nilüfer Yalınçetin Sizinle. Online terapi veya bireysel ve grup terapileriniz için lütfen randevu alınız.